projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 25

مقدمه

باید بدانیم مراجعه به دندانپزشک استرس زیادی را برای بیماران به همراه دارد. هیچ کس دوست ندارد که انسان دیگری هنگام استفاده از ابزارهایی مانند سوزن و مته در دهانش بچرخاند، و این تجربه بیمار در هر مطب دندانپزشکی در کشور است.حال اگر دندانپزشکی هستید که مطب دندانپزشکی خود را به تازگی تاسیس کرده‌اید و یا قصد بازسازی آن را دارید قطعا این پرسش برایتان پیش آمده که چه نکاتی را باید در طراحی دکوراسیون مطب دندان پزشکی رعایت کنیم؟ تا بتوانم همراه با رضایت بیماران، افراد بیشتری را جذب مطب خود کنم. در ادامه با دنومان همراه باشید تا به این پرسش شما پاسخ دهیم.

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 24
چه نکاتی را باید در طراحی دکوراسیون مطب دندان پزشکی رعایت کنیم؟

ایجاد یک طرح دکوراسیون مطب دندانپزشکی اولین قدم عالی قبل از شروع نقاشی و خرید مبلمان مورد نیاز برای تکمیل کار است. این طرح به شما اطمینان می دهد که اهدافی را در ذهن دارید و می توانید برای رسیدن به ظاهر دلخواه خود دنبال کنید.بسته به میزان تغیراتی که میخواهید با توجه به بودجه و نیاز مطب خود در آن ایجاد کنید، شیوه های مختلفی وجود دارد که می توانید طراحی مطب دندانپزشکی خود را انجام دهید. نحوه تزئین در نهایت به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.
مطب های دندانپزشکی باید عملکردی و خوشایند باشند، زیرا می خواهید ذهن بیماران خود را بدون محدود کردن توانایی خود در انجام کارتان راحت کنید و استرس معمول دندان پزشکی را در آنان کاهش دهید.

 

اهداف تزئین مطب دندانپزشکی خود را به روشنی تعیین کنید.

قبل از اینکه دکوراسیون مطب دندانپزشکی خود را شروع کنید، باید اهداف تزئین مطب دندانپزشکی خود را به روشنی تعیین کنید. با داشتن لیستی از اهداف واضح و روشن در ذهن خود میتوانید در وهله اول دلیل تغییر دکوراسیون خود را بدانید و به شما کمک می کند تا ظاهری را که می خواهید به دست آورید ایجاد کنید. اهداف رایج تزئینات عبارتند از:

  • ایجاد محیطی دلپذیر

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 6

جو ناخوشایند در مطب دندانپزشکی احتمال بازگشت بیمار را کاهش می دهد. بسیاری از افراد در حال حاضر اضطراب کافی در ارتباط با مراجعه به دندانپزشک دارند و نیازی به محیطی ندارند که زمان  آنها را ناخوشایندتر کند. دکوراسیون شما باید به هر مراجعه کننده کمک کند که به محض ورود به مطب  شما احساس کند در حال ورود به خانه است.

  • ارائه امکانات رفاهی

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 1

شما می توانید امکانات رفاهی را در دکوراسیون مطب دندانپزشکی خود ادغام کنید که کل امکانات را کاربردی تر می کند. برای مثال، گنجاندن قفسه‌های کتاب، تلویزیون و بازی‌ها در برنامه‌ی دکوراسیون‌تان، به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد که در اتاق انتظار شما بنشینند. بیماران شما از این تلاش قدردانی خواهند کرد و احتمال بازگشت آنها را بیشتر می کند و تاثیر آن را در اینده نزدیک در جیب خود احساس خواهید کرد!!!

  • راحت کردن بیماران

FEATURE IMAGE

یکی دیگر از بخش‌های ضروری اداره مطب دندانپزشکی این است که بیماران خود را راحت نگه دارید. دکوراسیون شما با راحتی آنها ارتباط زیادی دارد، زیرا مبلمان و تجهیزات نباید استرس را به موقعیت اضافه کنند. صندلی های خوب و نور خوب می تواند میزان راحتی بازدیدکنندگان شما را افزایش دهد.
ایجاد دلیلی برای تزئین مطب دندانپزشکی می تواند شما را در مسیر درست قرار دهد. پس از آن باید برنامه مشخص تری را در نظر بگیرید تا امکانات خود را دقیقاً همانطور که می خواهید به نظر برسانید.
هیچ روش قابل توجهی برای تزئین مطب دندان وجود ندارد، زیرا بیشتر تصمیمات به ترجیحات شخصی شما و نوع بیماری که می خواهید جذب کنید بستگی دارد. با این حال، تلاش‌های زیادی در فرآیند طراحی باعث می‌شود که به‌خوبی به نتیجه خود برسید.

نکاتی را که باید در طراحی دکوراسیون مطب دندان پزشکی رعایت کنیم.

ایجاد محیطی دلپذیر در دکوراسیون مطب دندانپزشکی راهی عالی برای اطمینان از اینکه در نهایت طرحی را که دوست دارید خواهید داشت. رعایت نکات زیر در طول مسیر به ایجاد فضایی زیبا و کاربردی برای شما، کارمندان و مهمتر از همه بیمارانتان کمک می کند:

1. تم خود را توسعه دهید.

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 4

ایجاد یک تم و رعایت آن در کل دکوراسیون ، بخش مهمی از دکوراسیون مطب دندانپزشکی است. این موضوع بسته به ترجیحات شما می تواند دفتر را آرام و منحصر به فرد، زیبا و دوستدار خانواده کند. شما باید اول ابتدا موضع و شعار خود را در دکوراسیون توسعه دهید و سپس مبلمان، رنگ و دکور خود را با در نظر گرفتن آن خریداری کنید.

2. رنگ های خود را با دقت انتخاب کنید.

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 13

شاید ساده ترین راه برای اصلاح مطب دندانپزشکی، اضافه کردن یک لایه رنگ تازه باشد. رنگ آمیزی دیوارها می تواند باعث شود همه چیز کاملاً جدید باشد و راهی عالی برای زنده کردن دکوراسیون مطب شمااست. مراقب باشید که رنگ های روشن بیش از حد اضافه نکنید و سایه های خود را با دقت انتخاب کنید تا با مبلمان و سایر دکورهای شما یکپارچه شوند. از طرف دیگر، مطب دندانپزشکی کودکان ممکن است رنگ‌های روشن و پر جنب و جوش را بخواهد که باعث شادی بیماران کم سن و سال شود.

3. آثار هنری را اضافه کنید.

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 8

کمی هنر در دکوراسیون به ایجاد محیطی دلپذیر در مطب دندانپزشکی شما کمک زیادی می کند. نقاشی ها و تصاویر  و اکسسوری های هنری  و زیبا نیز به مطب احساسی شبیه خانه می بخشد و بیماران را راحت تر و آرام تر می کند. برای تزریق کمی شخصیت نیز لازم نیست برای این هنر هزینه زیادی کنید.

4. مطب خود را با گیاهان و گل ها بیارایید.

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 23

یک مطب دندانپزشکی بدون فضای سبز می تواند ناخوشایند باشد، به همین دلیل است که ترکیب برخی از گیاهان ایده خوبی است. حتی اگر نور آفتاب زیادی به مطبی شما نمی رسد، حتی می توانید با گیاهان مصنوعی این احساس را ایجاد کنید، یا چند بار در هفته گل های تازه را به دفتر بیاورید تا آن را زیبا تر و دلخواه تر کنید. به یاد داشته باشید که اگر از گزینه مصنوعی استفاده می کنید، گیاهان خود را مرتب گردگیری و تمیز کنید.

5. مبلمان خود را به روز کنید.

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 3

مبلمان شما چیزهای زیادی در مورد مطب شما به طور کلی می گوید، بنابراین خرید چند کاناپه و صندلی مدرن برای محل انتظار شما ایده خوبی است. مبلمان قدیمی و فرسوده باعث می شود به نظر برسد که به آن مکان اهمیت نمی دهید و تصور ابتدایی ضعیفی به بازدیدکنندگان می دهد. همچنین می‌توانید اثاثیه خود، از جمله قفسه‌هایی را که نصب می‌کنید، بگنجانید.به این تریتب با ایجاد یک نظم بصری از اعوجاج و شلوغی و بی نظمی در دفتر بکاهید . این مسائل کوچک بسیار بر روی شخصیت کاری و درمانی شما در نگاه بیماران موثر است.

6. نورپردازی را ارتقا دهید.

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 22

نور مطب دندانپزشکی شما به ایجاد حس خوشایند برای محیط کمک می کند. نور طبیعی همیشه بهترین گزینه برای روشنایی مطب دندان پزشکی است زیرا یک تقویت کننده خلق و خو است، اما لامپ ها مخصوصا لامپ های گرم نیز فضا را جذاب تر می کنند. تا حد امکان باید از نورهای فلوروسنت با نور سرد خودداری کنید، زیرا آنها می توانند اتاق را سرد و کسل کننده جلوه دهند و باعث دلزدگی بیماران و خستگی زود رس شما و همکارانتان شود.

7. به جامعه هدف بیماران خود توجه کنید.

projeto interiores comercial clinica odontologica lor lorena leao brasilia umaum arquitetura design latao dourado 14

چه کسی بیشتر به مطب دندانپزشکی شما مراجعه می کند؟ به عنوان مثال، دندانپزشکان اطفال باید بازی ها، کتاب ها و مبلمانی داشته باشند که  کودکان   در آن احساس راحتی کنند، در حالی که مطب های دیگر می خواهند احساس بزرگسالی بیشتری به آنها داشته باشند. هنگام چیدن طرح دکوراسیون مطب دندانپزشکی خود برای دستیابی به بهترین نتایج، به اینکه تلاش دارید چه کسانی را جذب کنید و جامعه هدفی که برای بیماران خود انتخاب کرده اید چه کسانی هستند، ویژگی هایی و علایق آنها به خوبی فکر کنید.

کلام آخر

در این مقاله به این سوال که چه نکاتی را باید در طراحی دکوراسیون مطب دندان پزشکی رعایت کنیم؟به طور کامل پاسخ دادیم. همانطور که خواندید مطب های دندانپزشکی باید عملکردی و خوشایند باشند، زیرا می خواهید ذهن بیماران خود را بدون محدود کردن توانایی خود در انجام کارتان راحت کنید و استرس معمول دندان پزشکی را در آنان کاهش دهید. قبل از اینکه دکوراسیون مطب دندانپزشکی خود را شروع کنید، باید اهداف تزئین مطب دندانپزشکی خود را به روشنی تعیین کنید.اهداف رایج تزئینات عبارتند از: ایجاد محیطی دلپذیر، ارائه امکانات رفاهی، راحت کردن بیماران. رعایت نکاتی چون توسعه تم شخصی دیزاین در مطب،انتخاب دقیق رنگها،استفاده از آثار هنری،تزیین مطب با گل ها و گیاهان طبیعی و مصنوعی،ارتقای نورپردازی مطب و استفاده از نور طبیعی و در نهایت انتخاب مبلمان های به روز و راحت با توجه ویژه به جامعه هدف بیماران در طول مسیر بازسازی و دکوراسیون مطب به ایجاد فضایی زیبا و کاربردی برای خودتان، کارمندان و مهمتر از همه بیمارانتان کمک می کند.

تزئین مطب دندانپزشکی می تواند بسیار دشوار باشد زیرا عوامل مختلفی در آن وجود دارد که باید روی تک تک آنها به صورت فکر شده و دقیق طراحی را شکل داد. شما باید مراقب باشید که مطب را در عین حال که برای بیماران خوشایند و آرام طراحیس و دکور میکنید، پاسخ گوی نیازهای عملکردی شما و همکاران و بیمارانتان هم باشد. برای راهنمایی های بیشتر در مورد نحوه برنامه ریزی یک طراحی مطب دندانپزشکی موفق، همین امروز با طراحان مطب دندانپزشکی دنومان تماس بگیرید. تیم دنومان شامل طراحان و مشاوران خبره در این زمینه است که در هر ساعت از شبانه‌روز آماده خدمت رسانی به شما هستند.