ایده های برتر در طراحی داخلی مطب دندان پزشکی چیست ؟
ایده های برتر در طراحی داخلی مطب دندان پزشکی چیست ؟   

آیا بیمارانی مضطرب و نگران در مطب دندانپزشکی خود داشته و یا دارید؟آیا با کارمندان و نیروهای کادر درمانی کلافه ، خسته همراه هستید؟ این احوالات زمانی بروز میکند که آنچه در  طراحی مطب دندانپزشکی تان ضروری بوده است پیش بینی نشده است و یا در طراحی داخلی خود اشتباهات چشمگیری انجام داده اید. بنا براین  باید در طراحی داخلی خود تجدید نظر کنید. در اینجا پرسش برایتان قطعا پیش می آید که چه ایده های عالی و برتری در طراحی داخلی مطب دندان پزشکی چیست؟ در ادامه با دنومان مگ همراه باشید تا به این پرسش شما پاسخ دهیم.

ایده های برتر در طراحی داخلی مطب دندان پزشکی
ایده های برتر در طراحی داخلی مطب دندان پزشکی

ایده های عالی و برتری در طراحی داخلی مطب دندان پزشکی چیست ؟

رشته پزشکی به طور مداوم در حال گسترش و تغییر است زیرا تحقیقات جدید درک جدید و دیدگاه های جدیدی را در این زمینه ارائه می دهد. زمینه های ارگونومی و طراحی هر دو به ما می آموزند که طراحی بر احساس افراد تأثیر می گذارد و اکنون پزشکان در مطب های خصوصی خود به آن توجه می کنند. به همین دلیل، طراحی مطب دندانپزشکی نسبت به گذشته مردم پسندتر شده است و در این زمینه توجه ویژه تری به بیاران شده است. با در نظر گرفتن کل تجربه انسان و تمام احساسات مثبت و منفی که نسبت به مطب دندان پزشکی دارد، تغییر  دکوراسیون و طراحی داخلی  مطب آسان است. آنچه افراد در اولین ورود به مطب دندانپزشکی می بینند و تجربه می کنند، می تواند بر کل تجربه و شناخت  آنها تأثیر بگذارد. ایده ها برتر طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در حال حاضر موجی در دنیای دندانپزشکی ایجاد کرده اند.در ادامه با تمام این ایده ها به طور اجمالی آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: طراحی مطب دندانپزشکی

ایده طراحی مطب
ایده طراحی مطب
  1. استفاده از رنگ ها و نورهای روشن و انرژی بخش

به نظر می رسد یک رنگ تازه برای شروع به اندازه کافی تغییر آسانی باشد، درست است؟ دیوارهای سفید روشن که با رنگ‌های تازه و پررنگ برجسته می‌شوند، در حال حاضر در مطب‌های دندانپزشکی رواج دارند. یعنی رنگ‌های نارنجی، آبی، قرمز و سبز رنگ‌های نیروبخشی هستند که امروزه برای طراحی داخلی مطب دندانپزشکی بسیار محبوب هستند. رنگ های متالیک نیز مد روز هستند و استفاده از آنها در طراحی داخلی مطب دندان پزشکی رایج شده است.

وسایل روشنایی در مطب های دندانپزشکی به همان اندازه اهمیت پیدا کرده اند. وسایل سفارشی که مناطق خاصی را روشن می کنند، مانند قسمت های نشستن، اتاق های بازی، و قسمت پذیرش، به طور چشمگیری فضا سازی های دلنشین  را در سراسر مطب دندانپزشکی مشخص می کنند. هر زمان که نور و رنگ با هم کار کنند، اتاقی پویا و فراموش نشدنی ایجاد می کنند.

  1. استفاده از سرگرمی به عنوان دکور

مطب دندانپزشکی باید پاسخگو کودکان، به طور خاص، و یا کل خانواده  به طور عام و کلی باشد، بدین منظور ارائه سرگرمی بسیار مرسوم شده است! به نظر می رسد مشتریانی که با اتاق فیلم یا تلویزیون بالای صندلی خود به مطب های دندانپزشکی مراجعه می کنند واقعاً آن را دوست دارند و از بودن در آن فضا لذت میبرند. از زمان اضافه شدن عنصر سرگرمی، طراحی کلینیک دندانپزشکی از نصب تلویزیون یا سیستم بازی فراتر رفته است. قاب‌بندی تلویزیون‌ها مانند یک نقاشی، آن را به یک اثر هنری مدرن تبدیل می‌کند. برخی از مطب‌های دندانپزشکی اتاق‌های رسانه‌ای را با دکوری ارائه می‌دهند که این احساس را ایجاد می‌کند که شما را به یک مکان کاملاً جدید منتقل می‌کند. سیستم‌های بازی و ماشین‌ها و بازی‌های سبک آرکید زمانی که بقیه دفتر خنثی و در عین حال جذاب است، رنگ‌های دلپذیری به آن اضافه می‌کنند. سرگرمی به یک جزء برجسته در طراحی مطب دندانپزشکی مدرن تبدیل شده است.

  1. ایجاد منطقه درمان با طرح طبقه باز

بسیاری از طرح‌های طراحی مطب دندان‌پزشکی در حوزه‌های درمانی به شدت در حال تغییر هستند. به جای ردیفی از اتاق‌های خصوصی و بسته، طرح‌بندی طبقه در حال باز شدن است. با حداقل دیوار یا بدون دیوار برای جدا کردن صندلی ها. اگر دیوارهای جداکننده وجود داشته باشد، بسیاری از آنها تا سقف نمی روند. در نتیجه، نور از پنجره های بالا می تواند به هر یک از اتاق ها سرازیر شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر تجهیزات دنداپزشکی

ایده دیزاین مطب دندانپزشکی
ایده دیزاین مطب دندانپزشکی
  1. ساخت مطبی شبیه خانه

اتاق‌های انتظار دیگر فقط با ردیف‌هایی از صندلی‌ها، یک میز مجله و یک یا دو اسباب‌بازی پر نمی‌شوند تا حواس کودکان را پرت کنند. تلویزیون های صفحه تخت دیوارها را تزئین می کنند. یک شومینه می تواند اتاق انتظار را گرم کند. چندین قسمت نشیمن مختلف شبیه اتاق نشیمن یا قسمت نشیمن در یک کافی شاپ شیک هستند. صندلی های شیک اطراف یک میز قهوه شما را تشویق می کند که راحت باشید و با افراد نزدیک خود صحبت کنید. دیگر لازم نیست صاف بنشینید و مستقیماً به سمت غریبه روبروی خود نگاه کنید.

اگر تغییر در چیدمان صندلی ها کافی نبود، بسیاری از مطب های دندانپزشکی اکنون ایستگاه های میان وعده را در طراحی خود گنجانده اند. یک یخچال کوچک، قهوه‌ساز و اسنک بار واقعاً به شما احساس می‌کند که در خانه هستید. بالاخره غذا راه رسیدن به قلب است!مطب لذیذ دلچسب و دلنشین نیز خواهد بود.

دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی
دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی
  1. طراحی داخلی مطب دندانپزشکی شیک

روزهایی که وارد مطب دندانپزشکی می‌شوید و بلافاصله با محیطی تیره و تار مواجه می‌شوید، گذشته است. مطب های دندانپزشکی پر زرق و برق شده اند! رنگ های  طلایی و نقره ای چشم نواز اتاق های انتظار را زینت می دهند. صندلی ها شیک و راحت هستند، یکنواخت نیستند و قابل تشخیص نیستند. فضا سازی دیگر فقط مبتنی بر ابزار نیستند.مناطق باز درمان گنجانده شده است تا همه ببینند. در نتیجه، قدم زدن در مطب دندانپزشکی اکنون به شما این حس را می دهد که وارد یک بوتیک گران‌قیمت شوید.

  1. تم های دکور منحصر به فرد

طراحی مطب پزشکی در گذشته از مطب به مطب مشابه به نظر می رسید. همه طرح‌ها دارای پالت‌های خنثی با رنگ‌های برنزه، قرمز و قهوه‌ای و الگوهای پارچه‌ای عمومی بودند. با این حال، یک روند معاصر کلینیک دندانپزشکی، ایجاد طرح هایی پیرامون یک موضوع خاص است. رنگ‌های پررنگ، قسمت‌های انتظار و دفاتر منفرد را برجسته می‌کنند. یک مورد به چندین روش تکرار می شود، اما هر بار به طور متفاوت تفسیر می شود.

بیشتر بخوانید: برند سازی کلینیک دندانپزشکی

  1. طراحی داخلی مناسب برای کودکان

هنگامی که مطب های دندانپزشکی تم های دکوری را انتخاب می کنند که برای کودکان مناسب باشد، مراجعه به دندانپزشک می تواند کمتر ترسناک و خاطره انگیزتر باشد. تلویزیون به تنهایی می تواند گاهی اوقات بچه ها را آرام و شاد بنشیند. چند بازی را اضافه کنید، و آنها واقعاً برای بازدید از مطب دندانپزشکی هیجان زده می شوند. اما وقتی مطب‌های دندان‌پزشکی فراتر از آن می‌روند و گوشه‌های خاصی را درست می‌کنند که به اندازه آنها باشد، بچه‌ها ممکن است شروع به درخواست رفتن به دندانپزشک کنند!

طراحی عالی در مطب دندان‌پزشکی بیش از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می‌کنند. البته لذت بردن از طراحی خوب راهی عالی برای انجام درمان های دندانپزشکی شماست، اما لازم نیست به همین جا ختم شود.

کلام آخر

در این مقاله به این پرسش که ایده های عالی و برتری در طراحی داخلی مطب دندان پزشکی چیست ؟پاسخ دادیم.همانطور که دیدید طراحی مطب دندانپزشکی نسبت به گذشته مردم پسندتر شده است. ایده ها برتر طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در حال حاضر عبارتند از : استفاده از رنگ ها و نورهای روشن و انرژی بخش، استفاده از سرگرمی به عنوان دکور، ایجاد منطقه درمان با طرح طبقه باز، ساخت مطبی شبیه خانه، طراحی داخلی مطب دندانپزشکی شیک، طراحی داخلی مناسب برای کودکان.در نهایت برای برنامه ریزی هرچه کاربردی تر باید کارکنانتان را درگیر کرده و با مشورت و نظر خواهی آنان برنامه ریزی را پیش ببریم.

برای راهنمایی های بیشتر در مورد  برنامه ریزی و طراحی مطب دندانپزشکی تان ، همین امروز با طراحان مطب دندانپزشکی دنومان تماس بگیرید. تیم دنومان شامل طراحان و مشاوران خبره در این زمینه است که در هر ساعت از شبانه‌روز آماده خدمت رسانی به شما هستند.